Your browser does not support the HTML5 canvas tag.

Union
agilné testovanie

Testovacie scenáre

Union pracuje vo vnútri agilne, preto bolo pre nás prirodzené, nastaviť testovanie na tomto projekte na úrovni user stories. Spolu s product ownermi zákazníka meníme akceptačné kritériá jednotlivých user stories na konkrétne testovacie scenáre. Používame najmä Hiptest, ktorý je pre nás nenahraditeľným pomocníkom. Neskôr priamo z neho generujeme základ pre automatizované testovanie.

Automatizované a regresné testovanie

Písať a aktualizovať testovacie scenáre je samozrejmé, avšak my sme posunuli hranice ďalej. Využitím technológie Selenium Webdriver vybraté testovacie scenáre automatizujeme. Pokiaľ build neprešiel všetkými automatizovanými testami, k zákazníkovi sa ani nedostane. V rámci testerskej komunity a v tesnej spolupráci s developermi sme vyvinuli testovací framework na mieru, pre náš typ projektov.

Pre uľahčenie regresného testovania viackrokových formulárov využívame v Astone Selenium IDE. Jednoducho preto, lebo ma nebaví klikať a vypĺňať 1000 údajov v 10-krokovom poistení, aby som zistil, či je na poslednom kroku všetko OK.
Miro Lago, klarinetista a tester

Kontinuálny vývoj

Bez testovania na úrovni user stories by sme zrejme ani nemohli pracovať na tak náročnom projekte akým je práve Union. Priebežne vyvíjame viac ako tri branche na viac ako 15 robustných aplikáciách pre všetky distribučné kanály Unionu.

Viac našich projektov

Dobrý tester si u nás vždy nájde miesto.

Chceš pracovat na tomto projekte?

Napíš nám na monika.oravcova@aston.sk,
alebo zavolaj na 0917 987 173.

Kariéra v Astone