Prípadové štúdie
Marian Mayer
24 apríla, 2023
3 min.
MultiplexDX logo grey

V čase Covid pandémie bolo zvládnutie testovania vysokého počtu ľudí v krátkom čase kľúčovým. Veľký počet účastníkov summitu Globsec si vyžadoval rýchle a plne automatizované riešenie s využitím umelej inteligencie.

Laboratórni špecialisti z Multiplex DX stáli pre výzvou, ako s ich novými rýchlymi a zároveň presnými testami zvládnuť otestovať masu ľudí (tisícky) na jednom mieste v rekordne krátkom čase (niekoľko hodín). Prvou výzvou bolo pripraviť systém, ktorý zvládne otestovať účastníkov medzinárodnej konferencie Globsec, ktorá mala začať o 40 dní.

 

Od nápadu k finálnemu produktu za 40 dní

S tímom sme sa pustili do hackathonu, ktorým sme dokázali vytvoriť riešenie na automatizáciu evidencie testovanej osoby, spárovanie skúmaviek a prenos do databáz. 

 

Covid testovanie proces

Ďalej sme naučili AI rozoznávať pozitívne a negatívne vzorky podľa sfarbenia skúmavky. Všetko bolo plne automatizované na čiarových, resp. QR kódoch a AI pomáhala s hodnotením testov vo veľkých množstvách.

 

Komponenty, ktoré nám chýbali, sme si vytlačili na 3D tlačiarni.

komponenty na testovanie vytlačené na 3D tlačiarni.

Výsledok

Globsec sa o 40 dní začal a mobilné laboratórium MultiplexDX dokázalo zvládnuť testy k spokojnosti zúčastnených a včas zachytilo pozitívne vzorky. Systém sme následne využili na ďalších akciách podobného charakteru, ktoré sa aj vďaka nám mohli aj v čase pandémie úspešne konať.

gfx_quotes

„Aston veľmi rýchlo pochopil, kde môže priniesť hodnotu. Jeho tím veľmi rýchlo prichádzal s riešeniami. Páčil sa nám agilný prístup a priateľská atmosféra, v ktorej sme spolupracovali.“

 
Peter Kilian, COO
MultiplexDX