Prípadové štúdie
Martin Rapavý
5 septembra, 2022
3 min.
logo_zse (1)

Moderná obchodná spoločnosť

ZSE Energia sa rozhodla transformovať svoje IT systémy tak, aby podporila obchodnú stratégiu. Pre nás to znamenalo najmä výzvu ako sprístupniť dáta vyše milióna klientov spoločnosti pre rôzne digitálne kanály tak, aby boli dostupné rýchlo a kedykoľvek.

gfx_quotes

Od začiatku sme vedeli, že potrebujeme riešenie, ktoré bude schopné rásť a prispôsobovať sa biznis potrebám ZSE. Preto sme navrhli a dodali Operational Data Store riešenie, ktorý spracúva dátové extrakty z core systémov a materializuje ich pre jednotlivé obslužné kanály. Dnes system obsahuje miliardy záznamov a objem dát, ktorý systém zpracováva v priebehu večera prekračuje 1TB. 

Ján Gajdoš, senior developer

Nad touto strednou vrstvou sme postupne vybudovali úplne novú zákaznícku zónu, ktorú v súčasnosti pravidelne využíva viac ako 150 000 zákazníkov. Pri nej sme si dávali pozor, aby bola použiteľná jednoducho a bez ťažkostí, preto sme spolu so zákazníkom zoptimalizovali viacero vnútorných procesov. Všetky žiadosti posielame do core systému, ktorý ich potom automatizovane spracúva, vďaka čomu, výrazne šetríme backoffice spoločnosti.

Digitalizácia predaja

Pre predajcov zabezpečujúcich predaj produktov spoločnosti sme vytvorili mobilnú tabletovú aplikáciu, ktorá umožňuje realizovať komplexné predajné a obslužné procesy priamo u zákazníka. Ten zároveň podpisuje všetky dokumenty biometricky priamo cez koncové zariadenie predajcu.

gfx_quotes

Pre tento projekt sme zvolili cestu vytvorenia jednej hybridnej aplikácie v dvoch verziách – mobilnej pre predajcov v teréne postavenej na OS Android a webovej pre klientské centrá. Aplikácia zdieľa kód pre frontend a backend logiku, čo nám umožňuje vyvíjať nové požiadavky súčasne pre obe verzie. Aplikácia je samozrejme responzívna, stránky oživuje Knockout.js a pod kapotou beží Java.

Ján Gajdoš, senior developer